Kdo jsme, co už umíme

Bluebear IB byla založena 25.1.2012 jako pokračování pojišťovací kariéry jejího vlastníka Tomáše Čermáka. Od začátku se specializujeme na neživotní pojištění a orientujeme se na vysokou kvalitu služby a osobní přístup tak, abychom se odlišili od většiny trhu a jeho masového zpracování pojištění. Již déle než 10 let budujeme kmen založený na referencích stávajících zákazníků a v tuto chvíli se staráme o kmen cca 6 mld pojištěného rizika.

Tomáš Čermák

Tomáš Čermák

Zakladatel, jednatel,
Senior pojišťovací zprostředkovatel

Pojištění se stalo mým údělem. V roce 1990 po mém návratu ze základní vojenské služby, kdy jsem nastoupil jako likvidátor pojistných událostí na vozidlech do dnes již neexistující České pojišťovny. Na jaře 1995 jsem změnil dres a byl jsem členem první pětky budující autopojištění v Allianz pojišťovně. V průběhu doby jsem se z týmového hráče vypracoval do vedení týmu flotilového autopojištění a když jsem v roce 2007 Allianz opouštěl, odcházel jsem z pozice ředitele úseku, který spravoval přijaté pojistné bezmála 2 mld. korun. V témže roce jsem se stal ředitelem oddělení pojištění vozidel v Generali pojišťovně, které jsem řídil následující 3 roky. V roce 2010 jsem ukončil svou činnost v Generali pojišťovně a rozhodl jsem se naučit novou část pojišťovacího řemesla, a to makléřskou ve společnosti svých přátel Fidencia CZ. Po dvouletém působení v této společnosti jsem se rozhodl založit společnost vlastní, a tak začíná příběh Bluebear IB.

Vítek Vondráček

Vítek Vondráček

Senior pojišťovací zprostředkovatel

V roce 2004 jsem dokončil střední průmyslovou školu a v rámci hledání prvního uplatnění jsem nastoupil do Allianz pojišťovny jako správce flotilového autopojištění. Pojišťovnictvím absolutně nepolíbený jsem začal nasávat nové znalosti a dovednosti v oboru, který mi na začátku možná přišel až nudný. V průběhu deseti let mého působení v Allianz pojišťovně, jsem se z řadového správce pojištění postupně dostal na pozici vedoucího oddělní správy flotilového autopojištění. V průběhu let 2011 až 2014 se mně a mé ženě narodily dvě dcery, a proto jsem v roce 2014 přijal nabídku společnosti Bluebear IB na pozici vázaného agenta, makléře, který vyvíjí svou činnost výhradně pod hlavičkou Bluebear IB. Toto pracovní zařazení mi umožňuje osobní rozvoj, ale i pomoc mé ženě v péči o naše děti. Výhodou práce v Bluebear IB je možnost skloubit péči o klienty i o rodinu.

 

 

Lenka Hlaváčová

Lenka Hlaváčová

Pojišťovací zprostředkovatel

Pojišťovnictví asi nikdy nebyl obor, o kterém bych si myslela, že se mu někdy budu věnovat. K tomuto oboru mne přivedl až můj manžel, který pracuje řadu let pro ty největší pojišťovny na trhu. Po ukončení Obchodní akademie Vlašim jsem 12 let pracovala ve státní správě na finančním odboru v Praze. Během mateřské dovolené jsem ale hledala způsob, jak skloubit možnost přivýdělku s péčí o mé dva syny. Proto jsem se rozhodla pro "Modrého medvěda", pro kterého pracuji již třetím rokem. Protože se ráda učím novým věcem, beru tuto možnost jako svou osobní výzvu. Jsem ráda, že jsem se stala součástí společnosti, která má co nabídnout.

Albert Čermák

Albert Čermák

Pojišťovací zprostředkovatel

Téma pojištění mi bylo vždycky blízké díky mému tátovi. Už v dětství jsem chodil k tátovi do práce, která byla pro mě tehdy hlavně spojená s rally závody, kde táta pojišťoval závodní týmy. V roce 2019 jsem odmaturoval a nastoupil jsem na podnikohospodářskou fakultu VŠE. Po několika svých úspěšných projektech vedle školy, které mi daly spoustu zkušeností, jsem se rozhodl, že je zase čas se posunout dál a plácnul jsem si s tátou na práci v Bluebearu. Znamená to pro mě jednak posun v profesních dovednostech a také práci ve funkční firmě, která má zákazníka na prvním místě.

Markéta Bucková

Markéta Bucková

Sekretariát,
Pojišťovací zprostředkovatel

Pojišťovnictví se stalo mé profesní cestou před dvěma lety, ale má cesta zahrnuje i osmiletou administrativní dráhu v soukromém sektoru, kterou jsem absolvovala před tímto přesunem. S rychlým zvládnutím nových požadavků a dovedností jsem se stala jakousi pravou rukou pro mého kolegu Tomáše, který mě do světa pojišťovnictví zasvětil. Vždy jsem v sobě měla obchodního ducha a komunikativnost, a tyto vlastnosti jsem brzy začala uplatňovat ve své práci. Klienty vnímám individuálně a s maximální péčí, protože věřím, že právě osobní přístup je klíčem k úspěšné spolupráci. V rámci společnosti Bluebear mám na starosti obchodní agendu a dbám o plynulý chod firmy. Je to pro mě nejen výzva, ale i příležitost stále se učit a rozvíjet své schopnosti v oblasti pojišťovnictví, a jsem vděčná, že mohu být součástí takové dynamické a inovativní organizace, jakou Bluebear je.

Petra Kremerová

Petra Kremerová

Pojišťovací zprostředkovatel


Pojišťovnictví pro mě byl směr, o kterém jsem nikdy nepřemýšlela, že se mu začnu věnovat. Můj přechod do této oblasti byl nedávný, a to díky mému otci, který má dlouholeté a pevné vztahy s Tomášem a Markétou, klíčovými postavami ve firmě Bluebear. Byla mi položena otázka, zda bych nechtěla tuto novou výzvu vyzkoušet. Nabídka, která mi otevřela dveře do dosud neprobádaného světa. Co mě nejvíce fascinuje, je, kolik zajímavých možností se tu naskýtá. Každý den je jiný, a právě díky tomu mám šanci se každým dnem učit a posouvat v osobním i profesním životě. Výrazně mě baví atmosféra, která zde panuje, plná motivace a odhodlání všech kolem mě. Každý máme společný cíl, a to posouvat se neustále vpřed, což vytváří inspirativní pracovní prostředí. Jsem upřímně šťastná, že jsem mohla přijmout tuto výzvu a stala jsem se součástí Bluebearu.

Naše služby

Specializujeme na neživotní pojištění a orientujeme se na vysokou kvalitu službu a osobní přístup tak, abychom se odlišili od většiny trhu a jeho masového zpracování pojištění.